CHP-DEM ortaklığı ifşa oldu! Altınok: Vatan üzerinden pazarlık yapanlara yazıklar olsun

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok da Kadınlar Günü’nü kutladı. Altınok, basın mensuplarına yaptığı açıklamada kendisine yöneltilen DEM Parti sorusuna da sert bir yanıt verdi.

Altınok, DEM Parti’nin toplantısındaki konuşmaların ardından ifşa olan CHP ve DEM’in Ankara ortaklığı hakkında “Makam mevkii için vatan üzerinde pazarlık yapanlara yazıklar olsun.” dedi.

‘BAŞKENTTE DEM İŞ BİRLİĞİ ÜZÜCÜDÜR’

Altınok, bir gazetecinin, “DEM Parti Ankara’da 3 ilçede adaylarını çekti. CHP ile İstanbul’daki gibi bir ittifak söz konusu.” ifadesi üzerine, bunun üzücü olduğunu belirterek, “Başkentte DEM iş birliği, Ankara adına, başkentimiz adına, devletimiz adına çok üzücüdür.” dedi.

‘MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR’

Atatürk’ün, “Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.” ifadesini anımsatan Altınok, şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı almak, bir kaç belediye almak, belediye meclis üyesi almak için böyle bir pazarlığı yapmak ülke, devlet, birliğimiz, dirliğimiz, beraberliğimiz adına çok vahimdir. Sadece 3 ilçe değil, Ankara’nın tamamında bir iş birliği gözüküyor. Üstelik bu adayların bir tanesi de sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın özellikle MHP’den transfer ettiği bir adaydır. Ankaralı bilir bunu. Yani şehitlerin kemikleri sızlıyor. Gazilerimizi üzüyorlar.

Türk, Kürt, Alevi, Sünni kardeştir. Bu vatan hepimizin, ayrım yapan vatan haini kalleştir. Bunlarla PKK’yı ayırt etmek lazım. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı PKK’yla işbirliği yapmıştır, DEM ile işbirliği yapmıştır. Bu da ifşa olmuştur, yazıklar olsun. Yani makam, mevki için vatanı satanlara, vatan üzerinde pazarlık yapanlara yazıklar olsun. Söylenecek başka bir söz yok.”

‘CHP’NİN GELDİĞİ NOKTA MAALESEF ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİNİ SIZLATIYOR’

Milli mücadelenin merkezi Ankaralının bunu kabul etmeyeceğinin altını çizen Altınok, “CHP’li vatandaşlarımızın da, her vatanseverin, ‘vatanım, milletim, ülkem, bayrağım’ diyen hiç kimse bunu kabul edemez. Kişiler, belediyeler, belediye başkanları, partiler gider. Baki olan Türkiye Cumhuriyeti devletimizin birliği, beraberliği, bütünlüğü ve kardeşliğimizdir. Şu CHP’nin geldiği nokta maalesef Atatürk’ün kemiklerini sızlatıyor. Olacak iş değil.” dedi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x